Updated: Friday, December 15, 2pm

1. Race 1

WELCOME TO NEWCASTLE GREYS MAIDEN

5.25pm | M | 515m
$830-255-190

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 5 TORNADO TWIST Cheryl Murray NBT
2 3257 SHEZ GOOD BRO Mark Davidson 30.53
4 4656 DOUBLE COPY Allan Ivers 30.77
5 2636 ZARCO Mark Davidson 30.38
7 SLICK BUDDY Allen Thomas NBT
8 2723 UNSOCIABLES Mark Davidson 30.41

2. Race 2

BISHOP COLLINS STAKES

5.45pm | 5 | 400m
$1200-370-275

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 3151 LADY CYNTHIA Gerald Lee 22.69
2 5715 KELLY’S EYE Allan Woods 23.14
3 2123 SON OF RUM Tony Forbes NBT
4 2356 SON OF ABLE Robert Groizard Jnr 23.07
5 4312 OUR INTEREST Ronald Lambert 22.90
6 6352 FREEWAY REAGAN Neville York 22.93
7 2134 DEMELZA Beverley Sloan 22.89
8 8318 NO RESERVATIONS Henry Norman 23.47
9 1771 ROBBIE KNOWS Christopher Kedwell 22.98
10 4346 NITRO DIDDLE Robert Groizard Jnr 23.09

3. Race 3

SIRES ON ICE STAKES

6.06pm | 5 | 400m
$1200-370-275

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 613 ESTHER’S STAR Noelene Holloway 23.17
2 2415 NATE THE GREAT Tom Halley 23.43
3 1274 TITANIUM RUBY Shayne Doherty 22.97
4 5431 ZIPPING TIPPY William Bright 23.20
5 3121 DANNI SAID NO Chris Van Vegchel 23.14
6 7346 DRIFT A BIT Beverley Sloan 23.22
7 3882 FLYING FUTURE Deborah Roach 22.98
8 4343 FOXY TRALEE Allan Ivers 23.13
9 3764 BIG BOY ORA Terry Callen 23.33
10 5X55 AVONDALE ALEX Gary Robertson 23.41

4. Race 4

MOBILE MONEY STAKES

6.29pm | 3/4 | 515m
$2310-710-530

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 6352 CHIEF’S SIDEKICK Jason Mackay NBT
2 3216 DIVER’S OL MATES Gary Robertson 30.02
3 1211 SCARY MARY Robert Green 29.94
4 2666 UMATILLA Ronald Bell 29.53
6 1318 SEB ZARR MOONIE William Dance 29.61
7 3322 SAHALEE Graeme Barnett 29.76
8 2134 WILD MISS JUDY Terry Priest 29.75

5. Race 5

LADBROKES MULTIMAKER STAKES

6.52pm | 4/5 | 400m
$1465-450-335

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 1571 OVER WATCH Deborah Roach 23.51
2 5241 BLUSTA VALLEY Kim Bates 23.17
3 2864 MISS FUDD Beverley Sloan 23.03
4 5313 WILD DOMINANCE Stephen Atkins 22.87
5 3475 SMILEY MULWEE Kerry Barrass 22.76
6 4258 BUMPO Warren Slade 22.84
7 2254 BLANCHETT Robert Groizard Jnr 22.89
8 2342 BARB’S PIXIE Warren Kelly 22.85
9 8387 PRONTO Allan Woods 23.01
10 6732 JUNIOR TOT Terry Priest 22.75

6. Race 6

MONFAB PTY LTD STAKES

7.08pm | FFA | 515m
$2310-710-530

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 8211 HELLO ROBBO Eileen Robertson 29.48
2 1612 BLABBA MOUTH Cheryl Murray 29.38
3 6327 BOLD OPAL Beverley Sloan 29.75
4 1583 ZIPPING TAYLA Jason Mackay 29.27
5 4528 BOIL AND BUBBLE Darryl Wilson 29.51
6 8733 ASTON DUKE Jason Mackay 29.33
7 3227 RILEY TOKAAM Jason Mackay 29.49
8 1232 LIBERTY LEE Betty Keene 29.37

7. Race 7

SIRES ON ICE KEYBOW CUP

7.31pm | NG | 715m
$15000-3250-2020

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
2 1537 ZIPPING BIDDY Stephen Davies 42.24
3 3236 ELEANOR RASCAL Sydney Swain 41.97
4 1811 POCO DORADO John Finn 42.39
5 2433 VELOCE NERO John Finn NBT
7 3412 BLUE MOON RISING John Finn NBT
8 5417 RUN WITH FAITH Lyndall Massey NBT

8. Race 8

BLUEWATER RENOVATORS STAKES

7.54pm | 4/5 | 515m
$2100-645-485

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 3416 SHEZ GOT SOUL Mark Davidson 29.99
2 2221 MORSE Susan Smith 29.97
3 4137 POWER TO WYN Steven Burgis NBT
4 8111 COP A CHEVY Michael Manuel 29.69
5 1512 RACHEL’S DREAM Noelene Holloway 29.76
6 3331 MAKOSA Louise Mcgee 30.83
7 4175 DREAMING TIME Ronald Lambert 29.46
8 3525 TAHITI PEARL Ronald Bell 29.61
9 8422 WINLOCK PATCHES Annette Yarnold 29.86
10 3554 JOSIE TOKAAM Andrew Gavenlock 29.83

9. Race 9

TONY WISEMAN APPRECIATION STAKES

8.14pm | FFA | 400m
$1725-530-395

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 2232 RIDEN’S REACH Brian Mitchell 22.74
2 2271 BUNDAH Susan Smith 22.80
3 4331 TINY ZESTA Leanne Grimwood 22.77
4 3338 ADALIND Beverley Sloan 22.98
6 3452 STORMY DUCHESS Stephen Atkins 22.95
7 1111 TUNZA THUNDA Susan Smith 23.08
8 6524 TEEVEE ROSCOE Beverley Sloan 22.91

10. Race 10

KELVIN LEAN APPRECIATION STAKES

8.41pm | 5 | 515m
$2000-615-460

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 1134 ZIPPING ABBOT Allan Ivers 29.74
2 2336 AWESOME DOLL Allan Ivers 29.90
3 1217 SMOKEM JOE Allan Ivers 29.97
4 6613 BRAEMAN Garry Kedwell 29.91
5 1231 EYE ROCK Warren Slade 29.72
6 6336 TREEMAN SHELBY Louise Mcgee 29.75
7 5353 MUM’S SON Stephen Davies 29.96
8 2111 RAGADEEN Allan Ivers 29.72
9 6434 SHADOWMAN > 2 Gary Robertson 30.03
10 1775 RED RUBY SLIPPER > 8 Beverley Sloan 30.22

11. Race 11

AWESOME PROJECT STAKES

9.04pm | 5 | 515m
$2000-615-460

Box Last 4 Greyhound Trainer Best Time T/D
1 5224 COL GWEN MAY Robert Hoare 30.12
2 2214 BLACK INCA Ronald Bell 30.13
3 6333 PRINCESS ZESTA Leanne Grimwood 30.21
4 8663 BOSSMAN BOBBY Robert Benhard 30.08
5 3438 TAP OUT AVA Steven Burgis NBT
6 2225 BARB’S BLOSS Warren Kelly 29.86
7 7152 RUON ROXON Mark Davidson 30.32
8 5521 RUNWAY OSCAR Natalie Macdonald 29.70
9 31 JACK HIGH > 7 John Heard 29.22
10 7636 BARB’S SASIN > 1 Warren Kelly 30.39

Leave a Reply